Strana 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7.

ROCKFEST DAČICE 2015 - 10.ročník

Začínáme !!!

A je to tady zase, A letos už po desáté !!! A znovu o posledním červencovém víkendu, tedy přesně 24. - 25.7.2015 se rozezvučí kytary na pódiu letního divadla v Dačicích. Tak nám to tak strašně uteklo, vždyť mi připadá, že to začalo nedávno, a přitom už tady bude Rockfest letos po desáté. V sekci kapely jsme zveřejnily line up kapel pro letošní jubilejní desátý ročník. Samozřejmě, že se zde opět setkáme s mnoha stálicemi, které už prostě k tomu Dačickému festu patří a k tomu i několik nováčků včetně jednoho zahraničního překvapení.

Cena vstupenek zůstává stejná jako v loňském roce. Oba dva dny začínáme jako obvykle, to je v pátek od 16 hodin a v sobotu od 13 hodin

Stanové městečko bude opět na louce 300m od areálu.

Další novinky a informace můžete též najít na Facebookových stránkách

Nahoru

2014

9.ročník Rockfestu Dačice je za námi. Počasí vyšlo, kapely parádní, piva dost a hlavně plno fanoušků!!!! Super. Z podia to byl pro kažou kapelu nádherný pohled a určitě se všem dobře hrálo.

Chtěli bychom Vám všem poděkovat za Vaší přízeň a účast na letošním Rockfestu.

Budeme se těšit, že se opět setkáme v Dačicích na 10.ročníku Rockfestu.

Nahoru

Cena vstupenek

Máme tu další aktuality.
V záložce Kapely nyní najdete pořadí, ve kterém budou na festivalu vystupovat, pod Vstupenkami je pak již napsaná cena vstupného jak na jeden, tak oba dny.

Nahoru

Přitápíme

Po delším čase opět zdravím všechny lidičky, kteří se zajímají o Rockfest Dačice 2014.

Dneska ukončíme představování kapel pro tento ročník. Sice žádný Airbus nepřiletí, jak si přál v jednom příspěvku na foru macis, ale myslím si, že tyhle kapely patří určitě shlédnout. Asi nejmladší kapela, kerá letos bude hrát v Dačicích, je kapela Hand Grenade. Možná už jí někdo viděl jako předkapelu na turné Harleje. To že jsou mladí ještě neznamená, že jsou to nějaká ořezávátka. Umí to moc pěkně rozjet, uvidíte, uslyšíte :-D.

Na opačný konec, dobou účinkování, by se mohla zařadit kapela Fourth Face, která se na hudební scéně pohybuje už plno let. Kapela, která začínala hrát HC trošku změnila svůj styl a po delší odmlce opět válí a přijede to ukázat i do Dačic.

Pssttt slyšíte, jako by do nočního prostoru letního divadla v Dačicích zaznívaly tóny nějakého německého marše. Že by samotní Rammstein??? No skoro. Připravte si hasicí přístroje a zopakujte němčinu. Do Dačic dorazí asi jeden z nejlepších revivalů kapely Rammstein a to kapela RCZ.

Máme tu nějak moc chlapů. To chce trošku vyvážit. První kapela, která přiveze zpěvačku, je pražská metalová kapela RAW. Progresivní nádech, kupa melodií, silný ženský vokál, growl a hymnický refrén, tak to jsou pražští RAW. Tahle partička určitě najde plno fanoušků.

No a nakonec jsem si nechal kapelu, na kterou se já osobně strašně těším. Jestli se domníváte, že v Břeclavi a Brně se hrají jen nějaké lidovky, tak to Vám z hlavy vyžene kapela Eponine. Poslechněte si jejich skladby na počítači, ale věřte, že tahle kapela se MUSÍ vidět na živo. Jejich vystoupení je prostě super.

Toto je tedy takové doplnění mladší krve k těm mazákům, kteří už byli ohlášeni a také očekáváni.

A teď už máte pohromadě obsazení letošního RockFestu Dačice 2014. Domnívám se, že není špatné a každý si snad vybere tu svoji kapelu. Jakmile budou pevně stanovené časy jednotlivých vystoupení, tak Vám je sem hodíme, aby jste se mohli rozhodnout kdy na co kouknout. No a samozřejmě i další info, jako je předprodej, ceny atd.

Zatím čau

Nahoru

Rockfest Dačice 2014

Tak zdravím lidičky, kteří čekají nějaké informace. Nějak mi chybí čas abych stihnul všechno a tak se opozdily i informace o letošním Rockfestu Dačice. Tak abych Vám to vynahradil, tak na Vás vysypu všechno co vím.

Rockfest se bude opět konat v letním divadle v přírodě v zámeckém parku v Dačicích. Žádné překvapení. Termín je opět poslední víkend v červenci: 25. – 26. 7. 2014. V pátek se začíná hrát od 16.00 hod a v sobotu od 13.00 hod. Takže znovu žádné překvapení. Letos nebudeme dělat tajnosti s kapelama. Stejně asi každý tuší, které by to mohly být. Někteří šikulové už mají dokonce program připravený.

Takže jdeme na věc. Každý rok se tady objevují nářky nad opakováním kapel a přání na jejich výměnu. No a když pak „překvapivě“ ty navržené kapely na výměnu vystoupí na podium, tak mají plno :-D. A když procházím mezi lidičkama tam dole, tak moc změn nepožadují. A co pak s tím? Jaké kapely vybrat? No a jak to tedy dopadlo letos ?
K dačickému Rockfestu už tak nějak patří kapely, které tady hrají stále a objeví se i letos: Alkehol, Harlej, Doga, Arakain a pan Hájíček, teda pardon kapela Krucipüsk.

Další pevné místo v programu si už také vyhrály kapely Dymytry a Škwor. Takže oba dva zástupci hmyzí říše se opět objeví na podiu letního parketu v Dačicích.

Další skupinu tvoří kapely, které už v Dačicích vystupovaly a vrací se po nějaké době zpět. Do této škatulky patří Atari Terror (hurááááá) , Milhaus (ne ten místní :-D) ale ten co jezdí s kapelou deBill Heads, Waldemar s Rosenbergem = Walda Gang. Další návrat, prý snad „Návrat krále“, tak to je kapela Kreyson.

Tak a máme tady nováčky v Dačicích. Prvním nováčkem je kapela Henych 666, myslím si že víte o co se jedná. No a druhý nováček? Někde v diskuzi proběhlo, že by se pořadatelé měli zaměřit z východu na západ. Tak se poučili a ten druhý nováček přijede z Německa. Je to metalová kapela Wizard.

Pár míst je ještě v jednání a jakmile bude hotovo hned Vám to sem napíšeme :-D. Zatím můžete debatovat o kapelách obsazení Rockfestu Dačice 2014. Tak jako každý rok. No a jen doplním pro ty méně bystré, abych nemusel pak znovu a znovu psát to samé. Ano správně. Letos NEBUDE Debustrol ani Torr, Locomotive, Snail, Brichta, Dodo, Citron žádné Slovensko a České Budějovice :-(

Po doplnění kapel bude zveřejněn časový rozvrh kapel. Postupně bude doplněna cena vstupného a předprodej. No a pokud vyšetřím nějaký volný čas, tak se pokusím udělat opět nějakou tu soutěž.

Tak to je taková rychlá informace z hlavního stanu Rockfestu Dačice 2014. Takže rokáč zase bude no a Vy si vyberte nějaké kapely a přijeďte!!!!!

Ahoj Káša

Nahoru
Strana 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7.