OFICIÁLNÍ WEB FESTIVALU
LETOS JIŽ 14. ročník !!
26. - 27. 7. 2019
vstupné - *** Předprodej: pátek 600,- Kč * sobota 650,- Kč * oba dny 800,- *** Na místě: pátek 700,- Kč * sobota 750,- * oba dny 990,- Kč ***
< návrat zpět

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA


Téma: vyhazov H.C. z Rockfestu Dačice rss

Zaslal/a 31.7.2017 0:54

Zdravím příznivce metalu a rockové muziky!

Předem se chci omluvit za to, že diskuzi otvírám zde, protože FB nepoužívám. Dále, zkusím neuvádět konkrétní názvy. Nechtěl bych dělat jak kapele HC, tak ani takříkajíc sociální síti reklamu. Stejně si to každý domyslí. 2

Pojďme juknout na pohnutku, jež mě vedla k otevření diskuze. Čistě náhodou jsem dnes zabrousil na hlavní stránku portálu, kde mám mail, mno a všiml si této zprávy:
https://www.novinky.cz/kultura/444911-koncert-hentai-corporation-v-dacicich-poradatele-predcasne-ukoncili.html
Chtěl jsem se samozřejmě dozvědět více, protože jsem bezprostředně u incidentu, ani poblíž nebyl. Mno, diskuze k článku mi potřebné objasnila, a přesvědčila mě o tom, co jsem tvrdil po pár tónech kapely HC, dá-li se tomu tak říkat, a po pár písních, jestli to vůbec něco takového bylo...

Repertoár kapely kritizovat nebudu, každý má rád něco jiného. Spíš se zaměřím na umělecké hledisko a můj dojem. Byl jsem od několika kamarádů potěšen informací, že uslyším na RF něco zajímavého, ne-li výjimečného - prostě hudební těleso z jiného soudku. Musím se přiznat, že jsem se těšil. Byl jsem zrovna pod stanem, když začali. Začátek, dvě tři písně, bez komentáře. Naprosto mimo. Možná se opravdu neslyšeli. To co se dělo dál, co jsem teda slyšel pod zmíněným stanem, nebylo hudebně vůbec špatné. Ale zpěvák na mě působil dojmem ne unaveným, spíše podnapilým, ne-li totálně sjetým. Opakoval jsem to pořád dokola, že je podle mě úplně mimo, až jsem to nevydržel a šel se najíst. Furt cosi žvatlal, jako by chtěl dohnat něco, čemu se mu nedostává. Že by kyslík? 2 Jakoby se jen předváděl a napodoboval nějaké zvuky a prý asi nějakou kontroverzní osobnost? Že by šlo o umění??

Jak na tom ten zpěvák byl, je nakonec jeho věc a úplně jedno. Kdyby ovšem plnil to, kvůli čemu k nám se svojí kapelou přijel. Z právní stránky existuje cosi jako smlouva o produkci, kde si myslím nechybí něco ve smyslu, že kapela se zavazuje svoje umění předvést v plné síle, v plné parádě atd. aby neutrpěl divák, který si vystoupení zaplatil. Berte prosím s rezervou, nejsem právník...

Když se na to dívám z této stránky, já bych šel za zvukařem či za Zdeňom, vypnul jim šťávu a vyhodil je taky. Jestli došlo k nějakému incidentu, ať už ze strany diváka směrem ke zpěvákovi, nebo naopak, či ze strany ochranky směrem ke kapele, to je věc jiná. Ať se to vyšetří a oprávněnost zásahu nechť posoudí příslušné orgány. Ze slov svědků, z fotek a videí... Nevím jak kdo, já u toho nebyl. Co se tam stalo, musí posoudit a dosvědčit všichni ti, co u toho opravdu byli. A od nich by se tu hodila každá informace, aby si ostatní mohli udělat objektivní přehled o celé události.

Jinak si myslím, že tento incident jméno Rockfestu Dačice vůbec nepoškodil. Spíš naopak. A nejenom věrné publikum, ale i nováčci, rádi na náš váš RF opět určitě zavítají. Nejen kvůli vybraným kapelám a samotné rockové muzice, ale i kvůli příjemnému prostředí a krásnému městu, kde je festival situován a kde se odehrává. Divák nemusí nutně vybírat z nabídky festivalu. Může trávit volný čas a odpočinek v místních restauracích, může se zchladit na místním koupališti, může navštívit památky v místě i v okolí Dačic. Anebo strávit čas v opojení dalších, z nesčetné nabídky kulturních akcí, které město pro své návštěvníky pravidelně na léto připravuje.

Své psaní bych ukončil mementem ze života, se vzpomínkou na zpěváka HC: "Jak se předvádět a nebýt předveden..." 1


#019349
Naprosto s Tebou souhlasím....
#019350
" moc krásně napsané, akorát malinko zcestné"!!!! zřejmě autor článku je opět velký příznivec organizátorů RF. Jak je vidět dle Vašich zkušenností jste velký " znalec " muziky všech žánrů a víte, jak se má ochranka a organizátoři festivalu chovat a že je povinností kapelu ochraňovat a nenechat ji napadat silně podnapilým rádoby příznivcem veškeré muziky. Žádným žánrem a kapelou se nezavděčíte všem fanouškům, nás jezdí do Dačic již řadu let banda fanoušků také příznivců jiných kapel nežli je HC, ale poslechneme si každou zajímavou kapelu, kapela HC hrála dobře, zpěvák po incidentu byl úplně v pohodě, žádný sjetý jak tvrdíte. Tady jde ale úplně o něco jiného nežli je projev zpěváka, tady jde o organizaci a přístup ze strany pořadatelů. Podnapilý fanoušek, který zpěváka udeřil pěstí, měl být ihned ochrankou odveden, je vidět, že jste u toho incidentu opravdu nebyl a byl jste na té klobáse!!!! Jezdíme na festivaly, ale opravdu toto jsme ještě neviděli a jsou mnohem odvážnější kapely svým projevem nežli jsou HC. Co na závěr říci, jenom to, že vlastně organizátoři RF udělali kapele obrovskou reklamu aniž si to uvědomují a rozvířili velkou debatu, myslím si, že se nad Dačicemi smráká!!!!!
#019351
Nemusím být vysloveně příznivcem organizátorů RF 1 ; stačí, když jsem příznivcem samotného RF a dobré muziky. Co ty na to 1
Náš váš RF by bez úsilí a píle organizátorů prostě nebyl. Každý fesťák má nějaká "ale", to je jasný. Ovšem i tak si zaslouží několikanásobné poděkování a smeknout před nimi... 12.ročník už o něčem svědčí. I to, že účastníků přibývá, aniž by se muselo moc měnit.

Já myslím, že nejen díky RF mají lidičky naše malé městečko opravdu rádi. Je to zásluhou radnice, která zaměstnává šikovné lidi s velkým potenciálem. Zastřešuje spoustu zajímavých akcí a snaží se o město pečovat tak, aby byl našinec, ale i kolemjedoucí co nejvíce spokojený. Bez jejich podpory bychom tu RF neměli.

Takže ještě jednou promiň, to co HC předvedli, bylo opravdu hooodně trapný. Mno a sám zpěvák se v nejednom plátku přiznal, že byl pod vlivem alkoholu. Co udělá zaměstnavatel, když seš pod vlivem? Jináč, to co píšeš dále se nikterak nevylučuje s tím, co jsem psal já. Takže souhlas, ale nebyl jsem u toho, proto s rezervou... 10 Čekám, že sem přijdou další a napíšou nové informace o zmíněném incidentu.
#019352
Jezdím na Rockfest do Dačic už 8 let a vyhození kapely Hentai Corporation byl nejhorší zážitek ze všech ročníků. Na koncerty HC jezdím minimálně 2x do roka od 2014. Letos jsem je ještě neviděl a na Rockfest jsem jel hlavně kvůli nim a tahle komedie s vyhazovem mě dost vytočila. Kapela nedělala nic neobvyklého a přivezla do Stránčic dávku svého humoru, na kterou jsou fanoušci Hentaiů zvyklí. Přesto po první písničce začali na Radka někteří návštěvníci nevhodně pokřikovat a on jim to vrátil. Jeho obrana byla naprosto v pořádku - burani ho od začátku uráželi, on jim to pouze vracel. Následná reakce jednoho z návštěvníku už ale byla přes čáru. Dát zpěvákovi při koncertě tečku, který navíc stál zády nad poměrně hlubokým místem a případný pád by nemusel znamenat nic dobrého, je vrchol ubožátsví. Dobré bylo, že útočící buran nestačil utéct před partičkou zastánců Radka a věřím, že si zbytek festu moc neužil. Dále by mě zajímalo, jak je k*rva možné, aby na podium při vystoupení Hentaiů letělo minimálně 6 piv a "security" s tím nebyli schopni cokoliv udělat?? Burani, co to tam házeli, nemají ponětí kolik stojí aparatura. Pokud to někoho nebavilo, mohl odejít na jídlo nebo pití a nechat si nás užít HC. Myslím, že se koncert mohl v klidu dohrát, případně pomocí "security" trochu uklidnit situaci a pokračovat. Bohužel se ukázala nezkušenost a jednoduší pro "security" a pořadatele bylo koncert zrušit. Pro Rockfest v Dačicích je to špatná reklama, pro Hentai Corporation dobrá - toť vše.

Pa Stránčice
#019353
přesně vystižené a popsané od ...Zemana..., přesně tak to bylo a vy stále nechápete, co ochranka a pořadatelé provedli. Vše se již psalo i v článku krásně napsaném na seznamu, kde bylo vše přesně vylíčené dle pravdivé události. Buďte trošku inteligentní a přiznejte svoji chybu v organizaci, stále se jen bráníte a popisujete hrůzostrašný projev zpěváka HC, který se bohužel jenom bránil proti opilcům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#019356
Je zajímavé, že nikdo z vás nenapíše, že zpěvák po tom ,,buranovi" začal nevybíravě řvát, že je to pedofil a zabiják dětí..to někdo křičet po mě, tak jí dostane taky!!
#019359
Zpěvák se má věnovat tomu, čemu se zavázal ve smlouvě, a při plném vědomí a svědomí. Plátky jako je Seznam, hlavně Novinky opravdu nečtu, sorry. Takže vyšetřit, zaprotokolovat a potrestat viníky. Dál bych to neřešil. Kdo selhal, kdo byl přes čáru a tak, ať vyšetří příslušný orgán. 1 Máte sakryš už někdo nějaké svědectví - fotky, či ještě lépe videozáznam z místa dění? Ať víme my, co u toho nebyli, o čem se tu bavíme... 9
#019362
Poté, co jsem se probíral diskusí na xichtoknize Rockfestu, zjistil jsem, že do této diskuse psát nemá význam, neboť už nešlo o diskusi k věci. Někteří mimoni tam vkládali fotky ze srazu nácků v Německu a uráželi kdekoho - od pořadatelů přes návštěvníky, občany Dačic i kapelu. Tak jsem napsal na FB Hentai Corporation - https://www.facebook.com/hentaicorp/?fref=ts - 31.7. 01:20 - kde jsem pokusil o jakési shrnutí. Reakce kapely na moje dílko: karle, danke za rozbor, se všim v podstatě souhlas, jenom malá poznámka, radkovy nadávky na "fanoušky" přišly až jako reakce na urážky, kterejma nás ten týpek častoval od začátku koncertu
pa brambor z václaváku
.
Osobně si myslím, že fesťák má být o muzice a o pohodě. Když se mi něco nelíbí, zajdu na pivo, neurážím kapelu, neházím po nich pivo a nenechám si kazit náladu. BTW - těm šaškům, co hází pivo mezi lidi a v případě H.C. i na kapelu, by se měl doživotně zakázat vstup na festivaly. Na druhou stranu, když jdu někomu vynadat z bezprostřední blízkosti mimo dosah ochranky, tak se nemůžu divit, že dostanu "tečku" (jak to sám Radek nazval). Někteří diskutující tvrdošíjně opakují, jak ochranka neměla dopustit Radkovu inzultaci - jenže mi přijde, že ti, kteří toto tvrdí u toho vůbec nebyli, neví, jak vypadá areál a samotná stage a její zabezpečení. Kdyby okolo té lávky stála ochranka, tak by kapela nemohla mít bezprostřední kontakt s diváky a zase by to bylo kritizované z této strany. Tu lávku kapely využívají na své riziko a jak uvádím v tom příspěvku na FB H.C. - nikdo nikoho nenutí tu lávku využívat. Každému musí být jasné, že na ní je mimo dosah a přiměřenou reakční dobu ochranky. Celé to bylo zbytečné. Doufám, že pořadatelé nás seznámí s konečným vyřešením celé záležitosti. Jinak - na FB kapely jsem nezaznamenal potvrzení informace, kterou přinesly novinky.cz a sice, že kapela zvažuje právní kroky (nebo jsem ji nezaregistroval - třeba někdo četl pozorněji a má lepší informace).